Всесвітній день моніторингу якості води.

розміщено в: НОВИНИ | 0

18 вересня в усьому світі відзначається Всесвітній день моніторингу якості води. Цей день був заснований у 2003 році, ініціатором його створення виступив американський Фонд чистої води.
Всесвітній день моніторингу якості води став глобальною інформаційно-освітньої програмою, спрямованою на поінформованість суспільства про проблеми води та участь у захисті водних ресурсів в усьому світі.
В Україні моніторинг якості води є складовою частиною державної системи моніторингу довкілля і з 1 січня 2019 р. проводиться згідно нового порядоку здійснення державного моніторингу вод, який відповідає вимогам Водної Рамкової Директиви ЄС.
У межах Львівської області знаходиться 31 пункт спостережень за якістю поверхневих вод (8 – в межах басейну Західного Бугу, 5 – в басейні Сяну, 1 – в басейні Дніпра, 17 – в басейні Дністра).
Результати моніторингу показують, що найбільш забрудненою річкою області є Полтва, ліва притока Західного Бугу, оскільки приймає стічні води м. Львова. Нижче за течією від гирла р. Полтва, якість води в р. Західний Буг має тенденцію до покращення, хоча і існує вплив стічних вод з м. Буська, м. Кам’янка-Бузької, м. Добротвора, м. Червонограда, м. Сокаля та інших населених пунктів
Найкраща якість води виявлена у пунктах спостережень, розташованих на гірській та передгірській території Львівської області (р. Слониця, р. Опір, р. Славська, верхів’я Дністра, Стрв’яжу, Стрия).
Більш детально з результатами моніторингу можна ознайомитись у вебсистемі «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України»