18 Квітня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Підземні води, які роблять невидиме видимим.

Тема Всесвітнього дня води 2022 року: ««Підземні води, які роблять невидиме видимим».

Підземні води непомітні, але їх вплив видно всюди. Поза полем зору, під нашими ногами, підземні води — це прихований скарб, який збагачує наше життя. У найпосушливіших частинах світу це може бути єдина вода, яка є у людей.

Майже вся рідка прісна вода в світі є підземною водою, що забезпечує постачання питної води, системи каналізації, сільське господарство, промисловість та екосистеми. У багатьох місцях діяльність людини надмірно використовує і забруднює підземні води. В інших місцях ми просто не знаємо, скільки там води.

Підземні води відіграватимуть вирішальну роль у адаптації до зміни клімату. Нам потрібно працювати разом, щоб раціонально керувати цим дорогоцінним ресурсом.

Що таке підземні води?
Підземні води – це води, що знаходиться під землею у водоносних горизонтах, які є геологічними утвореннями гірських порід, пісків та гравію, які можуть утримувати воду.
Чому ми повинні дбати про підземні води?
Підземні води надмірно використовуються в багатьох районах, де з водоносних горизонтів забирається більше води, ніж поповнюється дощем і снігом.

Забруднення підземних вод є особливою проблемою, на відновлення якої можуть знадобитися десятиліття або навіть століття.
У деяких місцях ми не знаємо, скільки підземних вод лежить під нашими ногами, а це означає, що ми не можемо використовувати потенційно життєво важливий водний ресурс.
Дослідження, охорона та раціональне використання підземних вод будуть центральними для виживання та адаптації до зміни клімату та задоволення потреб населення, що зростає.

Що ми можемо зробити з підземними водами?
Ми повинні захищати підземні води від забруднення та використовувати їх раціонально, збалансувавши потреби людей і планети. Життєво важлива роль підземних вод у системах водопостачання та каналізації, сільському господарстві, промисловості, екосистемах та адаптації до зміни клімату має бути відображена в політиці сталого розвитку.

ЩО ТАКЕ СВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДИ?
Щороку 22 березня відзначається Всесвітній день води. Це щорічне свято Організації Об’єднаних Націй, започатковане у 1993 році, підвищує обізнаність про 2 мільярди людей, які зараз живуть без доступу до безпечної води. Основний фокус Всесвітнього дня води — надихнути до дій щодо Цілі сталого розвитку (ЦУР) 6: вода та санітарія для всіх до 2030 року.