20 Травня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Суха трава горить і палає в наших селах.

Щороку навесні активізуються –палії ! У свідомості багатьох українців міцно засіла думка, що випалювати суху траву навесні чи восени – це щось корисне. Мовляв, якщо випалиш стару рослинність, нова буде рости краще та ще й покращиться якість ґрунту. У гонитві за цим деяких українців не зупиняє ніщо: ні фото загиблих у таких пожежах дрібних тварин та птахів, ні смерті людей та знищення майна. Екологи, рятувальники та активісти щороку закликають українців не палити сухостій, а нардепи навіть збільшили штрафи за пал, та все – марно.

Проте позбуватись сухої трави шляхом її спалення у час воєнних дій є недопустимим, про це зараз наголошують усі – від місцевої влади до рятувальників. Це допомога ворогу зсередини: стовпи диму, неконтрольований вогонь породжує паніку серед населення та відволікає увагу спецслужб. Важливо пам`ятати: нині рятувальники ДСНС у повному сенсі на передовій, а тому не можуть постійно виїздити на виклики, пов’язані з підпалами сухої рослинності, стихійних смітників тощо.

В рамках роз’яснювальної роботи відбулась зустріч працівників Жидачівської ЕД з представниками Стрийського РУГУ ДСНС України у Львівській області, де обговорювались Правила протипожежної безпеки та види адміністративної відповідальності при спалюванні минулорічної трави, опалого листя, сухих гілок та іншого сміття.