Щороку навесні активізуються –палії ! У свідомості багатьох українців міцно засіла думка, що випалювати суху траву навесні чи восени – це щось корисне. Мовляв, якщо випалиш стару рослинність, нова буде рости краще та ще й покращиться якість ґрунту. У гонитві за цим деяких українців не зупиняє ніщо: ні фото загиблих у таких пожежах дрібних тварин та птахів, ні смерті людей та знищення майна. Екологи, рятувальники та активісти щороку закликають українців не палити сухостій, а нардепи навіть збільшили штрафи за пал, та все – марно.
Проте позбуватись сухої трави шляхом її спалення у час воєнних дій є недопустимим, про це зараз наголошують усі – від місцевої влади до рятувальників. Це допомога ворогу зсередини: стовпи диму, неконтрольований вогонь породжує паніку серед населення та відволікає увагу спецслужб. Важливо пам`ятати: нині рятувальники ДСНС у повному сенсі на передовій, а тому не можуть постійно виїздити на виклики, пов’язані з підпалами сухої рослинності, стихійних смітників тощо.
В рамках роз’яснювальної роботи відбулась зустріч працівників Жидачівської ЕД з представниками Стрийського РУГУ ДСНС України у Львівській області, де обговорювались Правила протипожежної безпеки та види адміністративної відповідальності при спалюванні минулорічної трави, опалого листя, сухих гілок та іншого сміття.
More Stories
Всесвітній день навколишнього середовища (World Environment Day).
Перший конкурс проєктів у рамках Програми Interreg NEXT Польща–Україна 2021-2027.
Спільна річка – спільне майбутнє!