Через збройну агресію рф Україна змушена боротисяза суверенітет, державну цілісність, життя мільйонівлюдей та майбутнє природи. Ракетні удари, вибухи та артилерійські обстріли несуть «смерть» для довкілля, забруднюючи його небезпечними речовинами», – на цьому наголосив заступник Голови Державного агентства водних ресурсів України Ігор Гопчак під час Глобального семінару з питань водних ресурсів, сільського господарства та зміни клімату, якийпроходить 17-18 жовтня у Женеві. Учасники з багатьох країн світу в офлайн та онлайн форматах обговорюють проблеми змін клімату в контекстіводної та продовольчої безпеки.
Обговорюючи питання водних ресурсів, сільського господарства та зміни клімату, не можнаоминати питання війни рф в Україні. Адже ураженівійною території та населення, яке там проживає, залишаються без належного доступу до води та санітарних умов, що може спричинити поширенняінфекцій, вірусів та хвороб.
Окрім того, внаслідок військових дій зазналипошкоджень та руйнувань об’єкти критичноїінфраструктури. Минулого тижня країна-терористатакувала і продовжує атакувати енергетичні об’єктиУкраїни. Через нестабільне електропостачання очисніспоруди працюють неефективно, що призводить до потрапляння у водні об’єкти неочищених стічних вод, нафтопродуктів, важких металів та небезпечниххімічних речовин. Вже зараз у річках на деокупованихтериторіях фіксується перевищення концентраціїртуті, міді, цинку, марганцю.
Вплив війни на водні ресурси проникає в усісектори економіки та вже давно перетнув національнікордони. Повномасштабне вторгнення рф в Українупорушило системи виробництва, переробки та постачання продовольства, зокрема, на міжнароднийринок.
«Але навіть в таких умовах ми вже починаємовідбудовувати зруйноване, оцінювати збитки та шкоду і планувати відновлення України. Ми відчуваємопідтримку світової спільноти й сподіваємося на подальшу тісну співпрацю і допомогу в боротьбі за право гідно жити на своїй землі», – резюмувавзаступник Голови Держводагентства.
More Stories
12 грудня 2024 року о 10 годині відбудеться чергове засідання басейнової ради річок Західного Бугу та Сяну.
20 листопада у Чернівцях відбувся заключний семінар, присвячений актуальній та гострій проблемі відновлення вільної течії річок.
21 листопада – День Гідності та Свободи