17 Квітня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Відбулося чергове онлайн-засідання басейнової ради річок Західного Бугу та Сяну.

10 листопада 2022 року відбулося чергове онлайн-засідання басейнової ради річок Західного Бугу та Сяну. В рамках засідання розглянуто ряд актуальних питань.

Кропотов Петро (Департамент запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС) доповів про План управління ризиками затоплення в басейні Вісли, який затверджений Розпорядженням КабінетуМіністрів України від 8 жовтня 2022 № 895-р.

Про відновлення/вторинне обводнення торфовищ, роль обводнення торфовищ у попередженні пожеж, адаптації до змін клімату, переваги відновлених торфовищ для сільськогосподарських угідь розповіла Денищик Ольга (Фонд Михаєля Зуккова).

31 серпня 2022 року був представлений Проект Плану управління річковим басейном Вісли. Про розробку елементів ПУРБ та наступні кроки його розробки доповів Ярошевич Олексій, (експерт, Екологічний консалтинг Blue River)

Важливою частиною плану управління річковим басейном Вісли є відновлення та збереження підземних вод. На даний час, визначено масиви підземних вод, про що доповіла Павлюк Наталія (ДП «Західукргеологія» ПрАТ НАК «Надра України»)

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 № 758 затверджено новий Порядок здійснення державного моніторингу вод. З результатами моніторингу поверхневих вод в суббасейні Західного Бугу ознайомила присутніх Шіпка Маріанна (БУВР Західного Бугу та Сяну).

За фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні в межах Програми малих грантів Проєкту «INSURE*» від ГС «WWF-Україна» на території Львівської області реалізовується проєкт«Відновлення екосистеми малої річки – шлях до перспективного розвитку громади та добробуту місцевого населення». Про реалізацію проєкту розповів Голубєв Юрій (ТОВ «Екоберег»).

Туцький Роман (БУВР Західного Бугу та Сяну) розповів про фонди міжнародної технічної допомоги,які діють в 2022-2023 роках.