15 Червня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Відбулося ХХ засідання Українсько-Польської комісії у справах прикордонних вод

14-15 грудня 2022 року у м.Жешув (Республіки Польща) відбулося ХХ засідання Українсько-Польської комісії у справах прикордонних вод. Українську делегацію очолив Уповноважений Уряду України з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Польща про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах Олексій Кузьменков.
«Співпраця між нашими країнами вже давно вийшла за межі Угоди про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах, за межі Комісії. Досвід Польщі як країни, що вже пройшла шлях імплементації Водної Рамкової Директиви та розробки і впровадження планів управління річковими басейнами, став для України прикладом в реформуванні водного сектору» – зазначив Голова Агентства Олексій Кузьменков.
Під час засідання Комісії було розглянуто важливі питання українсько-польського співробітництва на прикордонних водах.
В рамках діяльності робочих груп Комісії:
– розглянуто та проаналізовано актуальні зміни нормативно-правової бази в сфері управління водними ресурсами в обох країнах;
– продовжено роботу в частині гармонізації принципів здійснення моніторингу та оцінки даних, виконано обмін даними оцінки екологічного та хімічного станів масивів поверхневих вод;
– виконано спільні та одномоментні відбори проб води на прикорднних ділянках річок Західний Буг, Вишня та Шкло;
– забезпечено належний обмін гідрологічними та гідрометеорологічними даними між інституціями України та Республіки Польща.
Сторони обговорили питання реалізації Меморандуму про співпрацю в сфері євроінтеграції та управління водними ресурсами, підписаного між Держводагентством та Польськими Водами. В умовах війни рф проти Україні найбільш ефективним форматом є проведення спільних тренінгів та навчань для обміну досвідом.
Польською Стороною представлено важливу для України інформація про проєкт LIFE «Впровадження Плану управління водними ресурсами басейну річки Вісла на прикладі басейну річки Пілиця».
Також обговорено можливості участі Української Сторони у проєкті LIFE Pilica в якості спостерігача.
Окрім того, Комісія розглянула питання спільної участі та підготовки проєктних заявок у програмі транскордонного співробітництва NEXT Польща-Україна 2021-2027.
За результатами засідання Комісії Сторони підписали протокол. Зустріч проходила у дусі взаєморозуміння, добросусідства та партнерства.