22 Травня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Водогосподарська ситуація на 22 лютого 2023 року

В метеорологічному відношенні звітний тиждень характеризувався хмарною з проясненнями погодою, 19 – 22 лютого пройшли опади у вигляді дощу. Температура повітря коливалась від -1º – +3ºС вночі, до +3 – +9 ºС вдень.

В суббасейні річок Західного Бугу (басейн Вісли) протягом звітного тижня переважав підйом рівнів води в межах 1 – 7 см/добу.

На ріках суббасейну Сяну (басейн Вісли)  16 – 18 лютого відмічався спад рівнів води в межах 1– 10 см/добу. 20 – 22 лютого на ріках басейну відмічається формування тало-дощового паводку з підйомом рівнів води на 0,04 – 1,97 м над перед паводковим, без негативних наслідків.

В с.Завадів Яворівської ОТГ Львівської області водами р.Завадівка підтоплено 4 присадибні ділянки (17.01. – 22.02.2023).

На ріках басейну Дністра внаслідок випадіння дощів та танення снігу 19 – 22 лютого відмічається формування тало-дощового паводку з підйомом рівнів води на 0,2 – 4,35 м, місцями +4,6 м р.Дністер – с.Мости Львівського району.

22 лютого на ріках басейну переважав підйомом рівнів води в межах 2 – 56 см/добу. Спад рівнів води в межах 30 – 90 см/добу відмічався на р.Стрв’яж на ділянці с.Бабино – с.Луки Самбірського району.

Відмічається вихід води на заплаву та затоплення міждамбового простору: р.Дністер – с.с.Чайковичі, Сусолів Самбірського району, р.Дністер – с.Мости Львівського району, р.Стрв’яж – с.с.Бабино Самбірського району, р.Болозівка – с.Нижнє Самбірського району, без негативних наслідків.

Станом на 10 годину 22 лютого, на території Комарнівської ОТГ Львівського району водами р.Верещиця підтоплено близько 210 га с/г угідь на Верещицькій о/с.

На річках суббасейну Стира (басейн Дніпра) протягом звітного тижня відмічався підйом рівнів води в межах 2 – 4 см/добу.
Ведеться посилений контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, відомчих насосних станцій, обстановкою на підвідомчих потенційно небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях.