18 Липня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Джерело мінеральної води у смт. Стара Сіль

Селище міського типу Стара Сіль розташована у підгір’ї Середнього Бескиду Українських Карпат, на північний захід від міста Старий Самбір, в якому знаходяться джерела з мінеральною водою, одне з них в урочищі «Папрочизна», якому надано статус мінеральної води з 1984 року з метою збереження джерела мінеральної води типу «трускавецької «Нафтусі». Це джерело мінеральної води – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення, розташоване в межах Самбірського району Львівської області, між смт. Стара Сіль та містом Старий Самбір (урочище Папрочизна 49.474744, 22.977334). Ця вода – із специфічними фізико-хімічними цілющими властивостями, що має лікувальний вплив на організм людини. Зловживання мінеральною водою, особливо для хворих, може призвести до важких наслідків для здоров’я, тому вживати її рекомендується тільки за рекомендацією лікаря та в обумовлених ним кількостях.

Селище Стара Сіль привертає увагу туристів екологічно чистим довкіллям, мальовничими краєвидами і ландшафтами, збереженими народними звичаями, традиціями та обрядами, розвитком народних промислів і ремесел, національною домашньою кухнею.

Запрошуємо відвідати Самбірщину кожного, хто прагне насолоджуватися красою природи і краєвиду. Самобутня культура, мова і побут щирих, доброзичливих жителів краю бойків не залишать вас байдужими.