15 Червня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Моніторинг якості поверхневих вод басейнів річок Західного Бугу та Сяну у лютому 2023 р.

У лютому 2023 р. проведено моніторинг якості поверхневих вод на 23-х затверджених пунктах спостережень в межах української частини басейну р. Вісли (у т. ч. на 17-ти створах суббасейну Західного Бугу і на 6-ти – в межах суббасейну Сяну). Аналізи якості води включали визначення фізико-хімічних та хімічних показників якості води (у т. ч. вмісту органічних і біогенних речовин, пестицидів, важких металів, поліароматичних і галогенованих вуглеводнів, алкілфенолів, трихлорбензолів, медикаментів). Згідно програми державного моніторингу, в межах української частини басейну р. Вісли знаходиться 8 пунктів спостереження на транскордонних ділянках та один створ – в місці питного водозабору.

Найкраща якість води спостерігалася в озері Світязь.
Найнижча якість води виявлена:
–  у р. Полтві – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, галогенопохідних вуглеводнів, важких металів, пестицидів тощо;
–  у р. Західний Буг нижче гирла р. Полтви – за вмістом органічних і біогенних речовин;
–  у р. Маруньці нижче м. Винники – за вмістом органічних та біогенних речовин;
–  у р. Свині нижче м. Жовква – за вмістом органічних та біогенних речовин;
–  у р. Малехівці (с. Малехів) – за вмістом органічних та біогенних речовин.

Порівняно з попереднім звітним періодом (січень 2023 р.) погіршилася якість води у р. Золочівці (нижче м. Золочева), р. Малехівці (с. Малехів), р. Вишні (м. Мостиська, с. Черневе), р. В’яр (с. Підмостичі) та р. Завадівці.
Покращилася якість води в озері Світязь та в створі «р. Західний Буг – м. Буськ». Якість води в інших пунктах споcтережень суттєво не змінилася.