22 Травня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Всесвітній день води – 2023 «Прискорення змін»

Щороку 22 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день води. Метою проведення даного заходу є підвищення рівня обізнаності про значення і важливість води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту.

Цьогорічний Всесвітній день проходить під гаслом «Станьте тими змінами, які ви хочете бачити у світі» і спрямований на вирішення проблем із водопостачанням та якістю води, яку споживає людство.

Протягом минулого року українці особливо відчули цінність води – чистої та безпечної, доступної кожному, оскільки багатьох з нас позбавили базового права людини – права на питну воду.

І оскільки вода впливає на всіх нас, нам потрібно, щоб кожен діяв. Ви та ваша сім’я, школа, бізнес і громада можете змінити ситуацію, змінивши спосіб використання, споживання та управління водою у своєму житті.

Кожен із нас може зробити свій внесок, щоб повернути назад процес деградації джерел води та стати частиною вирішення проблеми. Для цього є кілька простих речей, які ми можемо прийняти в свій розпорядок дня, і якщо ми всі це зробимо, це матиме велике значення. Декілька основних пропозицій для раціонального використання та споживання води:
– Вимкнути режим сну. Вимикання наших пристроїв, коли ми ними не користуємося, означає, що потрібно виробляти менше енергії, адже більшість виробництва електроенергії є водоємним.
– Економити воду. Приймайте п’ятихвилинний душ. Зважаючи на те, що 44% побутових стічних вод не очищуються належним чином, коротший душ є чудовим способом зберегти цей дорогоцінний ресурс. Закривайте кран під час чищення зубів, миття посуду та приготування їжі.
– Безпечний змив. Усунути витік води, відремонтувати каналізаційні труби, спорожняти повні септичні резервуари та повідомляти про скидання каналізаційного осаду.
– Перестати забруднювати. Не виливайте харчові відходи, масла, ліки та хімікати в унітаз або каналізацію.
– Візьміть участь у прибиранні місцевих річок, озер, водно-болотних угідь або пляжів. Бережіть природу!

Навіть незначні дії, якими б вони не були, допоможуть у вирішені водної кризи!