18 Липня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

EU-WATERRES

23 березня працівники БУВР Західного Бугу та Сяну ознайомились із результатам моніторингу підземних вод транскордонних регіонів басейнів Західного Бугу та Сяну, в особливості із картами, які показують депресивні лійки регіонів, що були створенні за ініціативи EU-WATERRES.

Більшість регіонів, охоплених Фондом грантів ЄЕА та Норвегії для регіонального співробітництва, мають проблеми, пов’язані з транскордонними водами, оскільки 70% з них використовують води з транскордонних водозбірних басейнів.

EU-WATERRES – це перша ініціатива з уніфікації просторових гідрогеологічних даних держав-членів ЄС та України з можливістю доступу до них через Інтернет.

EU-WATERRES має на меті підвищити спроможність державних установ управляти ресурсами транскордонних підземних вод шляхом створення інтегрованої інформаційної та дослідницької платформи, впровадження нових інструментів картографування та аналізу даних, а також рішень для скоординованого управління та комплексного захисту підземних вод.
Проект зосереджений на питанні сталого використання водних ресурсів – одному з питань у програмній сфері: Довкілля та екосистеми.

Всі бажаючі можуть ознайомитись із діяльністю даної ініціативи на геопорталі https://eu-waterres.eu/