18 Липня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

З 1 квітня на водоймах України стартувала нерестова заборона на вилов риби

З 1 квітня 2023 року в Україні на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів набирає чинності щорічна нерестова заборона на вилов риби. Тривалість нерестової заборони різниться залежно від регіонів та водойм.

Голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький 30.03.2023 року видав розпорядження «Про заборону добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) у період нересту та затвердження переліку ділянок водних об’єктів Львівської області, не заборонених для проведення любительського рибальства в 2023 році».

У водоймах на період нересту забороняється пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден (за винятком установлених суднових ходів), крім суден органів рибоохорони та інших уповноважених органів.

Забороняється також здійснення промислового рибальства та підводного полювання, водночас посилюється контроль за роботою водозабірних споруд.

У 2023 році, у період весняно-літньої нерестової заборони, відповідно до оновлених правил рибальства, збільшено до двох дозволену кількість гачків при вилові водних біоресурсів з берега за межами нерестовищ. Також, дозволено проводити офіційні спортивні заходи.

За порушення правил рибальства передбачається як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.