18 Липня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Водогосподарська ситуація на 5 квітня 2023 року

В метеорологічному відношенні звітний тиждень характеризувався хмарною з проясненнями погодою, 31 березня – 3 квітня пройшли опади у вигляді дощу, мокрого снігу та снігу. Температура повітря коливалась від -2º – +6ºС вночі, до +1 – +13 ºС вдень.

В суббасейні річок Західного Бугу (басейн Вісли) протягом звітного тижня переважав підйом рівнів води в межах 2 – 17 см/добу, 5 квітня переважав спад рівнів води в межах 1 – 10 см/добу.
Відмічається вихід води на заплаву р.Західний Буг – м.Кам’янка-Бузька Львівського району та р.Солокія – м.Червоноград Червоноградського району, без негативних наслідків.

На ріках суббасейну Сяну (басейн Вісли)  30 березня відмічався підйом рівнів води в межах 28 – 30 см/добу. 31 березня – 3 та 5 квітня переважав спад рівнів води в межах 6 – 29 см/добу.
31 березня – 5 квітня 2023 року спостерігається підтоплення 2 присадибних ділянок водами р.Завадівка в с.Завадів Яворівської ОТГ Яворівського району. Причиною підтоплення є низька пропускна здатність русла р.Завадівка (захаращеність та замуленість русла).

На ріках басейну Дністра 30 – 31 березня переважав спад рівнів води в межах 2 – 90 см/добу. 1 – 2 квітня на ріках басейну сформувався дощовий паводок з підйомом рівнів води в межах 0,15 – 1,3 м над перед паводковим.
Відмічається вихід води на заплаву та затоплення міждамбового простору: р.Болозівка – с.Нижнє Самбірського району, без негативних наслідків.
На території Комарнівської ОТГ Львівського району водами р. Верещиця підтоплено близько 100 га с/г угідь на Верещицькій о/с. 3 – 5 квітня на ріках басейну переважав спад рівнів води в межах 1 – 87 см/добу.

На річках суббасейну Стира (басейн Дніпра) протягом звітного тижня переважав підйом рівнів води в межах 2 – 6 см/добу. Відмічається вихід води на заплаву р.Стир-с.Щуровищі Червоноградського району без негативних наслідків.

Ведеться посилений контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, відомчих насосних станцій, обстановкою на підвідомчих потенційно небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях.