22 Травня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Відбулось засідання керівної групи PA Nutri в рамках стратегії Європейського Союзу в регіоні Балтійського моря (EUSBSR)

4 квітня 2023 року відбулось онлайн засідання керівної групи PA Nutri. Сфера політики (PA) «Nutri» спрямована на зменшення надходження поживних речовин у море до прийнятного рівня.

З багатьох екологічних проблем, з якими стикається Балтійське море, триваюча евтрофікація, спричинена надмірним надходженням поживних речовин, вважається найсерйознішою. Наслідки евтрофікації включають виснаження кисню, зниження прозорості води, збільшення нитчастих водоростей, літнє цвітіння ціанобактерій (синьо-зелених водоростей) і часто небажані зміни у видовому складі, напр. риби, птахи, планктонні організми. Щоб врятувати море, необхідні подальші та постійні дії, особливо в сільськогосподарському секторі та обробці стічних вод. Крім того, слід сприяти співпраці з широким колом зацікавлених сторін, включаючи інші сфери політики та акторів у державах, що не входять до ЄС, у регіоні та HELCOM. PA Nutri координується Фінляндією та Польщею.

На даному засіданні працівники БУВР Західного Бугу та Сяну представили учасникам свою заявку, яка була подана на грант в рамках SI Baltic Sea Neighbourhood Programme. Представники Швеції, Польщі та України стурбовані ситуацією, яка склалась зі стічними водами в межах громад у басейні Західного Бугу та Сяну, що несуть свої води у Балтійське море. Саме тому виникла ідея провести навчання та робочі поїздки у сфері водопостачання та водовідведення, що стане початком ознайомлення з європейським досвідом очистки комунальних стічних вод та пошуків шляху фінансування заходів з реконструкції очисних споруд.

Це все, в свою чергу, приведе до зменшення навантаження на поверхневі водні ресурси та покращення їх екологічного стану, згідно вимог Водної Рамкової Директиви.