15 Червня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Водогосподарська ситуація на 12 квітня 2023 року

В метеорологічному відношенні звітний тиждень характеризувався хмарною з проясненнями погодою, 6 та 11 – 12 квітня пройшли опади у вигляді мокрого снігу, снігу та дощу. Температура повітря коливалась від 0º – +5ºС вночі, до +1 – +16ºС вдень.

В суббасейні річок Західного Бугу (басейн Вісли) 6, 10-11 квітня переважав спад рівнів води в межах 2 – 17 см/добу, 7 – 9 та 12 квітня переважав підйом рівнів води в межах 2 – 18 см/добу.
Відмічається вихід води на заплаву р.Західний Буг – м.Буськ, р.Полтва – м.Буськ Золочівського району, р.Західний Буг – м.Кам’янка-Бузька Львівського району, р.Солокія – м.Червоноград, р.Рата – с.Межиріччя Червоноградського району, р.Західний Буг – с.Литовеж Володимирського району Волинської області.

На ріках суббасейну Сяну (басейн Вісли)  7 квітня відмічався спад рівнів води в межах 2 – 10 см/добу. 9 – 10 квітня на ріках басейну відмічається формування дощового паводку з підйомом рівнів води на 0,5 – 0,7 м над перед паводковим, без негативних наслідків. 11 – 12 квітня на ріках басейну відмічався спад рівнів води в межах 10 – 16 см/добу. Станом на 10 годину 10 квітня рівень води в р.Завадівка знизився, підтоплення присадибних ділянок відсутнє.

На ріках басейну Дністра 6 – 8 квітня переважав спад рівнів води в межах 1 – 47 см/добу. 9 – 12 квітня на ріках басейну відмічається сформування дощового паводку з підйомом рівнів води в межах 0,21 – 2,5 м над перед паводковим.
Відмічається вихід води на заплаву та затоплення міждамбового простору: р.Дністер – с.Мости Львівського району, р.Болозівка – с.Нижнє Самбірського району, р.Бистриця – с.Грушів Дрогобицького району, без негативних наслідків.
На території Комарнівської ОТГ Львівського району водами р. Верещиця підтоплено близько 100 га с/г угідь на Верещицькій о/с.

На річках суббасейну Стира (басейн Дніпра) протягом звітного тижня переважав підйом рівнів води в межах 1 – 5 см/добу. Відмічається вихід води на заплаву р.Стир-с.Щуровищі Червоноградського району.

Ведеться посилений контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, відомчих насосних станцій, обстановкою на підвідомчих потенційно небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях.