17 Квітня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Моніторинг якості поверхневих вод басейнів річок Західного Бугу та Сяну у березні 2023 р.

У березні 2023 р. проведено моніторинг якості поверхневих вод на 23-х затверджених пунктах спостережень в межах української частини басейну р. Вісли (у т. ч. на 17-ти створах суббасейну Західного Бугу і на 6-ти – в межах суббасейну Сяну). Аналізи якості води включали визначення фізико-хімічних та хімічних показників якості води (у т. ч. вмісту органічних і біогенних речовин, пестицидів, важких металів, поліароматичних і галогенованих вуглеводнів, алкілфенолів, трихлорбензолів, медикаментів). Згідно програми державного моніторингу, в межах української частини басейну р. Вісли знаходиться 8 пунктів спостереження на транскордонних ділянках та один створ – в місці питного водозабору.
Найкраща якість води спостерігалася в озері Світязь.
Найнижча якість води виявлена:
– у р. Полтві – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, галогенопохідних вуглеводнів, важких металів,
пестицидів тощо;
– у р. Західний Буг нижче гирла р. Полтви – за вмістом органічних і біогенних речовин;
– у р. Маруньці нижче м. Винники – за вмістом органічних та біогенних речовин;
– у р. Свині нижче м. Жовква – за вмістом органічних та біогенних речовин;
– у р. Малехівці (с. Малехів) – за вмістом органічних, біогенних речовин та поліароматичних вуглеводнів.

Порівняно з попереднім звітним періодом (лютий 2023 р.) погіршилася якість води у р. Полтві (с. Кам’янопіль), р. Маруньці (м.Винники), р. Блех (с. Грушів) та на ділянках м. Сокаль – с. Літовеж і м. Устилуг – с. Забужжя на р. Західний Буг. Покращилася якість води в р. Вишні (м. Мостиська, с. Черневе), р. Раті (с. Межиріччя), р. В’яр (с. Підмостичі), р. Малехівці (с. Малехів) та в пункті спостережень «р. Західний Буг – с. Старий Добротвір». Якість води в інших пунктах споcтережень суттєво не змінилася.