15 Червня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

День довкілля

В Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98 відзначають день, присвячений актуалізації необхідних дій, спрямованих на збереження довкілля. В 2023 році День довкілля припадає на 15 квітня.

Спочатку свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху. Цього дня була заснована UNEP (UnitedNationsEnvironmentNetwork) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

Цьогорічний День довкілля особливий – воєнний. Кожного дня ми дізнаємося про нові й нові злочини, вчинені агресором. Серед них найбільшу загрозу для майбутнього як України, так і більшості країн світу становлять злочини проти довкілля.

Українська держава, як і всі країни світу, розуміє, що наслідки шкоди, завданої довкіллю агресором, будуть мати довгострокове відлуння. Завдаючи шкоди об’єктам з високими екологічними ризиками, агресор чітко усвідомлює це.

Як і всі фронти, екологічний потребує нашого єднання. Врятувати довкілля можемо тільки ми, і поки воїни боронять незалежність нашої держави, волонтери забезпечують військові та соціальні потреби, фахові екологи, експерти сфери та громадянське суспільство має вже зараз готуватися до відновлення України.

То ж, де б ви не були – в іншому місті, чи іншій країні, пам’ятайте про прості правила екологічного побуту: сортуйте сміття, використовуйте безфосфатні миючі засоби, бережіть воду та не засмічуйте природу.

Адже кожен небайдужий вчинок – запорука кращого майбутнього!