15 Червня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Моніторинг якості поверхневих вод басейнів річок Західного Бугу та Сяну у травні 2023 р.

У травні 2023 р. проведено моніторинг якості поверхневих вод на 23-х затверджених пунктах спостережень в межах української частини басейну р. Вісли (у т. ч. на 17-ти створах суббасейну Західного Бугу і на 6-ти – в межах суббасейну Сяну). Аналізи якості води включали визначення фізико-хімічних та хімічних показників якості води (у т. ч. вмісту органічних і біогенних речовин, пестицидів, важких металів, поліароматичних і галогенованих вуглеводнів, алкілфенолів, трихлорбензолів, медикаментів). Згідно програми державного моніторингу, в межах української частини басейну р. Вісли знаходиться 8 пунктів спостереження на транскордонних ділянках та один створ – в місці питного водозабору.
Найкраща якість води спостерігалася в р. Завадівці та в озері Світязь.
Найнижча якість води виявлена:
 у р. Полтві – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, галогенопохідних вуглеводнів, пестицидів тощо;
 у р. Західний Буг нижче гирла р. Полтви – за вмістом органічних і біогенних речовин;
 у р. Малехівці в с. Малехів – за вмістом органічних та біогенних речовин;
 у р. Маруньці нижче м. Винники – за вмістом органічних та біогенних речовин;
 у р. Свині нижче м. Жовква – за вмістом органічних та біогенних речовин.
Порівняно з попереднім звітним періодом (квітень 2023 р.) погіршилася якість води в р. Полтві (с. Кам’янопіль), р. Маруньці (м. Винники), р. Вишні (м. Мостиська, с. Черневе), в оз. Світязь (с. Світязь), а також у створах «с. Старий Добротвір», «с. Літовеж», «с. Забужжя» на р. Західний Буг. Покращилася якість води в пунктах спостережень «р. Рата – с. Межиріччя», «Кийський потік – с. Нестаничі», «р. Західний Буг – с. Амбуків». Якість води в інших створах суттєво не змінилася.