18 Липня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Всесвітній день гідрографіїWorld Hydrography Day

Гідрографія – наука і сфера діяльності, пов’язана зі складанням карт, виданням інструкцій, вимог керівних документів по навігації. В перекладі з грецького слово “гідрографія” означає водоописування.

До основних завдань гідрографії можна віднести забезпечення безпеки судноплавства в океанах, морях та внутрішніх водах держав, на річках, озерах, водосховищах.

Все це досягається виконанням низки гідрографічних робіт та досліджень, результатом яких стають нові навігаційні карти, посібники і керівництва, зведення маяків, сигнальних вогнів, захисних знаків тощо. На сьогоднішній день сучасна гідрографія застосовує в роботі високоточні технології, у тому числі супутникові знімки і автоматизовані комплекси.

Використання результатів гідрографічних досліджень не обмежується однією лише навігацією. Вона використовується при днопоглиблювальних роботах, пошуку нових ресурсів на морському дні, проектуванні та зведенні портових і водозахисних споруд, а також у сфері екології та безпеки.

Щорічно 21 червня світова спільнота відзначає Всесвітній день гідрографії.

Він був заснований у 2006 році, завдяки зусиллям Міжнародної гідрографічної організації, МДО (International Hydrographic Organization, IHO), при цьому ініціатива установи нового міжнародного свята була підтримана Генеральною Асамблеєю ООН.

Усіх причетних з професійним святом. Нехай робота приносить радість, життєвий шлях сповнюється позитивними новинами та грандіозними звершеннями, небо над головою буде спокійним та мирним, а в домівках панує затишок та добробут