20 Квітня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Онлайн засідання басейнової ради Західного Бугу та Сяну.

22 червня 2023 року відбулося онлайн засідання басейнової ради Західного Бугу та Сяну.

Основним питанням, яке розглядалося на засіданні, було підготовка Плану управління річковим басейном Вісли, а саме 8 розділу, який включатиме Повний перелік програм (планів) для району річкового басейну, їх зміст та проблеми, які передбачено розв’язати (далі Програма заходів).  Обговорено основні проблеми при її формуванні та наступні кроки для погодження.

Реалізація Плану заходів здійснюватиметься з різних джерел фінансування (державні кошти, кошти обласного фонду ОНПС, кошти місцевого бюджету, інші незаборонені законодавством джерела фінансування). ПУРБ має бути затверджений розпорядженням Уряду України до кінця 2024 року.

Була обговорена тема міжнародного співробітництва у галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів. Зазначено, що Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну  отримало гранти міжнародної технічної допомоги у 2023 році на суму близько 6,5 млн гривень.

Грантові кошти будуть спрямовані на ефективне управління водним середовищем, зокрема проведення зустрічей та навчань для територіальних громад та комунальних підприємств з метою опрацювання програм заходів з акцентом на реконструкції очисних споруд та пошуку шляхів їх фінансування.

Під час заходу був представлений проєкт Методичних рекомендацій з відновлення гідроморфологічних характеристик водотоків, який має бути затверджений Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України. Зазначено, що одним із шляхів покращення екологічного стану річок є їх відновлення або ревіталізація.

Також, присутніх ознайомили із значенням інженерної біології для імплементації Водної Рамкової Директиви та Дорожньою картою ренатуралізації річок.