22 Травня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Моніторинг якості поверхневих вод басейнів річок Західного Бугу та Сяну у жовтні 2023р.

У жовтні 2023 р. проведено моніторинг якості поверхневих вод на 23-х затверджених пунктах спостережень в межах української частини басейну р. Вісли (у т. ч. на 17-ти створах суббасейну Західного Бугу і на 6-ти – в межах суббасейну Сяну). Аналізи якості води включали визначення фізико-хімічних та хімічних показників якості води (у т. ч. вмісту органічних і біогенних речовин, пестицидів, важких металів, поліароматичних і галогенованих вуглеводнів, алкілфенолів, трихлорбензолів, медикаментів). Згідно програми державного моніторингу, в межах української частини басейну р. Вісли знаходиться 8 пунктів спостереження на транскордонних ділянках та один створ – в місці питного водозабору.

Найкраща якість води спостерігалася у р. В’яр (Вігор) та в оз. Світязь.

Найнижча якість води виявлена:
– у р. Полтві – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, пестицидів, галогенопохідних вуглеводнів;
– у р. Західний Буг нижче гирла р. Полтви – за вмістом органічних і біогенних речовин;
– у р. Свині (нижче м. Жовква) – за вмістом органічних, біогенних речовин та поліароматичних вуглеводнів;
– у р. Маруньці (нижче м. Винники), р. Малехівці (с. Малехів), р. Золочівці (нижче м. Золочів) за вмістом органічних та біогенних речовин.

Порівняно з попереднім звітним періодом (вересень 2023 р.) погіршилася якість води в р. Полтві та в р. Західний Буг нижче її гирла, а також у р. Раті, р. Мощанці, р. Блех та в Кийському потоці. Суттєво підвищився вміст пестицидів у р. Західний Буг на ділянці м. Сокаль – с. Амбуків та концентрації поліароматичних вуглеводнів у р. Свині.