17 Липня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Моніторинг якості поверхневих вод басейнів річок Західного Бугу та Сяну у грудні 2023 р.

У грудні 2023 р. проведено моніторинг якості поверхневих вод на 23-х затверджених пунктах спостережень в межах української частини басейну р. Вісли (у т. ч. на 17-ти створах суббасейну Західного Бугу і на 6-ти – в межах суббасейну Сяну). Аналізи якості води включали визначення фізико-хімічних та хімічних показників якості води (у т. ч. вмісту органічних і біогенних речовин, пестицидів, важких металів, поліароматичних і галогенованих вуглеводнів, алкілфенолів, трихлорбензолів, медикаментів).

Згідно програми державного моніторингу, в межах української частини басейну р. Вісли знаходиться 8 пунктів спостереження на транскордонних ділянках та один створ – в місці питного водозабору.
Найкраща якість води спостерігалася у р. В’яр (Вігор) та в оз. Світязь.
Найнижча якість води виявлена:
– у р. Полтві – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, важких металів;

– у р. Західний Буг нижче гирла р. Полтви – за вмістом органічних і біогенних речовин;

– у р. Свині (нижче м. Жовква), р. Малехівці (с. Малехів) та р. Маруньці (нижче м. Винники) – за вмістом органічних і біогенних речовин;

– у р. Раті (с. Межиріччя) – за вмістом поліароматичних вуглеводнів.

Порівняно з попереднім звітним періодом (листопад 2023 р.) покращилася якість води в р. Полтві, р. Малехівці, р. Маруньці, р. Свині, р. Завадівці, р. Вишні і на ділянці м. Кам’янка-Бузька – с. Старий Добротвір на р. Західний Буг. За цей період погіршилася якість води р. Західний Буг в створах «м. Буськ» і «с. Сокаль» за вмістом органічних і біогенних речовин.
Підвищився вміст поліароматичних вуглеводнів у р. Раті.