18 Липня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Моніторинг якості поверхневих вод басейнів річок Західного Бугу та Сяну у січні 2024 р.

У січні 2024 р. проведено моніторинг якості поверхневих вод на 23-х затверджених пунктах спостережень в межах української частини басейну р. Вісли (у т. ч. на 17-ти створах суббасейну Західного Бугу і на 6-ти – в межах суббасейну Сяну). Аналізи якості води включали визначення фізико-хімічних та хімічних показників якості води (у т. ч. вмісту органічних і біогенних речовин, пестицидів, важких металів, поліароматичних і галогенованих вуглеводнів, алкілфенолів, трихлорбензолів, медикаментів).

Згідно програми державного моніторингу, в межах української частини басейну р. Вісли знаходиться 8 пунктів спостереження на транскордонних ділянках та один створ – в місці питного водозабору.

Найкраща якість води спостерігалася у р. В’яр (Вігор), р. Завадівці та в оз. Світязь.

Найнижча якість води виявлена:
– у р. Полтві – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, важких металів, пестицидів, летких вуглеводнів;
– у р. Західний Буг нижче гирла р. Полтви – за вмістом органічних і біогенних речовин;
– у р. Свині (нижче м. Жовква) – за вмістом органічних і біогенних речовин;
– у р. Маруньці (нижче м. Винники) – за вмістом важких металів, органічних і біогенних речовин.

Порівняно з попереднім звітним періодом (грудень 2023 р.) покращилася якість води в р. Полтві, у р. Західний Буг на ділянці м. Буськ – с. Літовеж, у р. Золочівці, р. Малехівці, р. Маруньці, р. Завадівці, р. Блех. За цей період погіршилася якість води р. Шкло. Якість води в інших річках суттєво не змінилася.