22 Травня, 2024

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

В період з 22 по 25 квітня представник БУВР Західного Бугу та Сяну прийняв участь у щорічній конференції Коаліції «Чиста Балтика» (CCB) 2024 в м.Рига (Латвійська Республіка)

В межах конференції відбулось Узгодження пріоритетів CCB з порядком денним Регіону Балтійського моря на 2025-2026 роки. Також був проведений спільний захід WWF і CCB «Хвилі змін – прискорення дій та фінансування для порятунку Балтійського моря».

Українська сторона представила інформацію щодо стану водних ресурсів у басейні річки Вісла на території України.

В межах заходу також відбулась Міністерська зустріч Комісії із захисту морського середовища Балтійського моря/Гельсінська комісія (HELCOM)-2024 та святкування 50-ти річчя створення HELCOM. Представники Комісії зауважили, що з моменту підписання Гельсінської конвенції 22 березня 1974 року приблизно 16,5% Балтійського моря зараз знаходиться в межах мережі природоохоронних територій, з яких понад 13% визначені як морські природоохоронні території HELCOM. Політичні кроки під керівництвом HELCOM призвели до значного скорочення викидів небезпечних речовин, тоді як надходження органічних речовин у деяких районах досягло сталого рівня. Посилилися зусилля зі збереження біорізноманіття, завдяки чому регіон Балтійського моря знаходиться на шляху до досягнення глобальної мети – 30% природоохоронних територій до 2030 року.

Ми вдячні за можливість прийняти участь в заходах такого рівня. Отриманий досвід є дуже цінним, адже Україна перебуває на шляху інтеграції до Європейського Союзу. Покращення стану басейну Вісли на території України є надважливим, тому що це єдиний басейн, який несе води до Балтійського моря.