У квітні 2024 р. проведено моніторинг якості поверхневих вод на 23-х затверджених пунктах спостережень в межах української частини басейну р. Вісли (у т. ч. на 17-ти створах суббасейну Західного Бугу і на 6-ти – в межах суббасейну Сяну). Аналізи якості води включали визначення фізико-хімічних та хімічних показників якості води (у т. ч. вмісту органічних і біогенних речовин, пестицидів, важких металів, поліароматичних і галогенованих вуглеводнів, алкілфенолів, трихлорбензолів, медикаментів). Згідно програми державного моніторингу, в межах української частини басейну р. Вісли знаходиться 8 пунктів спостереження на транскордонних ділянках та один створ – в місці питного водозабору.
Найкраща якість води спостерігалася у р. Завадівці (с. Грушів) та р. Вишні (м. Мостиська).
Найгірша якість води виявлена:
– у р. Полтві – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, летких вуглеводнів, важких металів, пестицидів;
– у р. Західний Буг нижче гирла р. Полтви – за вмістом органічних, біогенних речовин і пестицидів;
– у р. Свині (нижче м. Жовква) – за вмістом органічних, біогенних речовин, ароматичних і летких вуглеводнів, пестицидів;
– у р. Яричівці (нижче смт. Новий Яричів) – за вмістом органічних речовин, ароматичних і летких вуглеводнів;
– у р. Маруньці (нижче м. Винники) – за вмістом органічних і біогенних речовин;
– у р. Малехівці (с. Малехів) – за вмістом органічних і біогенних речовин;
– у р. Золочівці (нижче м. Золочів) – за вмістом органічних і біогенних речовин.
Порівняно з попереднім звітним періодом (березень 2024 р.) погіршилася якість води р. Західний Буг на ділянці м. Буськ – с. Старий Добротвір, р. Яричівки, р. Рати, р. Мощанки, р. Свині, р. В’яр (Вігор), р. Шкло і р. Блех. Якість води в інших річках суттєво не змінилася.
More Stories
З Днем Незалежності України!
З Днем Державного Прапора України!
Нові дані щодо якості води стали доступними на мапі «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів» ресурсу «ЕкоЗагроза» Міндовкілля.