На заході було детально розглянуто юридичні аспекти знесення штучних споруд на річках, що перешкоджають вільному водотоку. Також було обговорено можливі правові перешкоди та шляхи їх подолання. Крім того, велика увага була приділена питанням популяризації ідеї відновлення річок серед широкої громадськості. Такого проєкту ще не було реалізовано, це важливий пілотний проєкт. Фахівці семінару ділилися досвідом та розробляли стратегії комунікації, спрямовані на підвищення обізнаності про важливість збереження річкових екосистем. Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну в співпраці з WWF Україна також планує реалізувати схожий проект в басейні Вісли на території України, і подати заявку на “Open Rivers Programme”.
20 листопада у Чернівцях відбувся заключний семінар, присвячений актуальній та гострій проблемі відновлення вільної течії річок.
Організатором заходу став Всесвітній фонд дикої природи (WWF) в Україні та Басейнове управління водних ресурсів річок Прут та Сірет. Експерти та представники державних органів обговорили результати проекту з картування бар’єрів на річках Прут і Сірет, а також перспективи відновлення річкових екосистем.
More Stories
12 грудня 2024 року о 10 годині відбудеться чергове засідання басейнової ради річок Західного Бугу та Сяну.
21 листопада – День Гідності та Свободи
Моніторинг якості поверхневих вод басейнів річок Західного Бугу та Сяну у жовтні 2024 р.